” Hikayemiz 10 yıl önce İstanbul’da bulunan eğitim kurumlarının sınıfdışı eğitim ve aktivitelerini düzenleyerek başladı. Ve on yıl boyunca ortalama  10.000 e  yakın çocuk ve 50 ye yakın eğitim kurumu ile yüzlerce aktivite ve proje gerçekleştirdik. Yaptığımız bu çalışmalardan elde ettiğimiz deneyimler ve yurtdışı araştırmalarımızın sonuçları bizlere doğanın en güçlü ve en donanımlı öğretmen olduğunu gösterdi.

Son yıllarda her geçen gün şehirlerimizde  biraz daha artan betonlaşma ve sokak kültürünün ortadan kaybolması dolayısı ile EV – Okul – AVM üçgeninde sıkışan çocuklarımız, teknolojinin de yardımı ile gerçek hayattan izole edilmiş cam bir fanusta yaşamaya başladılar.

Cam fanuslarda yaşayan bu çocukların eğitim hayatlarının sonrasındaki iş ve sosyal yaşantılarında; ekip çalışması, analitik düşünme yeteneği, liderlik, zorluklarla mücadele, stres yönetimi, zaman yönetimi, elindekilerle  mutlu olabilme  gibi daha bir çok konuda ne kadar yetersiz kaldığını üzülerek görmekteyiz.

Bunun yanında sıkıştırılmış hayatlarda yoğun çalışma saatleri, trafik, stres gibi nedenlerden dolayı çocuklarına gerekli zamanı ayıramayan ve üç yaşından itibaren teknolojiyi uyuşturucu bir alet olarak çocuklara veren ve böylece kendilerine sesiz bir ortam yaratan velilerimiz, bu çocukların ileriki yaşlarda yaşadıkları sıkıntılardan ötürü çok büyük bedel ödemektedir.

Tüm bu olumsuzluklardan hareketle Avrupa, ABD ve tüm dünyada hızla yayılan Alternatif Eğitim seçenekleri nitelikli insan yetişmesi konusunda çok başarı sonuçlar verdiği görüldü. Elde etmiş olduğumuz deneyimler ve yaptığımız araştırmalar neticesinde Türkiye’nin İlk Orman Okulu’nu açtık.”

 

 

100 dönümlük açık ormanlık alan içerisinde, 20 dönümü etrafı çevrili, 150 m2 kapalı alana sahip, kendi köy fırını ve köy pazar yeri olan Orman Okulunu açtık. Yaptığımız aktivite ve etkinlikler kısa süre içerisinde tüm Türkiye’de takip edilir ve örnek alınır noktaya geldi. Özellikle yapılandırılmamış alanlarda sadece riskleri minimize ederek gerçekleştirdiğimiz ektiklik, atölye ve aktiviteler 3 yşından 15 yaşına kadar bir çok çocukta esrarengiz kalıcı değişiklikler meydana getirdi. Gerek İstanbul gerek Türkiye gerekse Yurtdışından bir çok takipçi ve ziyaretçi ile Alternatif Eğitim Modellerinden olan Orman Okulu Modelinin Türkiye’de gelişmesi ve yaygınlaşması adına çalışmalara başladık.

 

 

%80 i ormanlarla kaplı, verimli tarım topraklarından oluşan, şehir merkezi ve metroya 37 dakika uzaklıkta Şile / İstanbul ‘da Anaokul – İlkokul – Ortaokul – Anadolu Lisesi kademelerinde Orman Okulu Eğitim Kurumlarını açtık. Milli Eğitim Bakanlığı Kazanımlarını Anaokul ve İlkokul kademelerinde Orman Okulu Eğitim Modeli çerçevesinde dış mekan ve açık alanda uygulayan, mentalite, yaklaşım ve sürdürülebilirlik açısından eğitimi ve öğrencileri önceleyen bir anlaşımla Türkiye’deki Alternatif Eğitim Kurumlarının başında geliyoruz.