Hikayemiz

Hikayemiz bundan 10 yıl önce başladı.

ORMAN OKULU

ORMAN OKULU

Bu kesinlikle çok güzel

HER GÜN YENİ BİR BAŞLANGIÇ

Hikayemiz 10 yıl önce İstanbul’da bulunan eğitim kurumlarının sınıfdışı eğitim ve aktivitelerini düzenleyerek başladı. Ve on yıl boyunca ortalama  10.000 e  yakın çocuk ve 50 ye yakın eğitim kurumu ile yüzlerce aktivite ve proje gerçekleştirdik. Yaptığımız bu çalışmalardan elde ettiğimiz deneyimler ve yurtdışı araştırmalarımızın sonuçları bizlere doğanın en güçlü ve en donanımlı öğretmen olduğunu gösterdi.

Son yıllarda her geçen gün şehirlerimizde  biraz daha artan betonlaşma ve sokak kültürünün ortadan kaybolması dolayısı ile EV – Okul – AVM üçgeninde sıkışan çocuklarımız, teknolojinin de yardımı ile gerçek hayattan izole edilmiş cam bir fanusta yaşamaya başladılar.

Cam fanuslarda yaşayan bu çocukların eğitim hayatlarının sonrasındaki iş ve sosyal yaşantılarında; ekip çalışması, analitik düşünme yeteneği, liderlik, zorluklarla mücadele, stres yönetimi, zaman yönetimi, elindekilerle  mutlu olabilme  gibi daha bir çok konuda ne kadar yetersiz kaldığını üzülerek görmekteyiz.

Bunun yanında sıkıştırılmış hayatlarda yoğun çalışma saatleri, trafik, stres gibi nedenlerden dolayı çocuklarına gerekli zamanı ayıramayan ve üç yaşından itibaren teknolojiyi uyuşturucu bir alet olarak çocuklara veren ve böylece kendilerine sesiz bir ortam yaratan velilerimiz, bu çocukların ileriki yaşlarda yaşadıkları sıkıntılardan ötürü çok büyük bedel ödemektedir.

Tüm bu olumsuzluklardan hareketle Avrupa, ABD ve tüm dünyada hızla yayılan Alternatif Eğitim seçenekleri nitelikli insan yetişmesi konusunda çok başarı sonuçlar verdiği görüldü. Elde etmiş olduğumuz deneyimler ve yaptığımız araştırmalar neticesinde Türkiye’nin İlk Orman Okulu’nu açtık.

CESARET - ÖZGÜVEN - FARKINDALIK SAHİBİ BİREYLER YETİŞTİRİYORUZ.