Şehre sadece 37 dakika uzaklıktayız.

 

Orta Okula geçtim ama hale kaykay yapmayı seviyorum. Annem akademik başarının her şeyden önemli olduğunu söylüyor. Ama ben müzik ve sanatı da önemsiyorum.

Zaten okulumuzda yıl boyunca ülke genelinde yapılan değerlendirme sınavları yapılıyor.

Biliyorsunuz artık sınav sistemi ve soru şekilleri değişti. Matematik soruları bile paragraf şeklinde çıkıyor. Sanırım yorum, muhakeme, anlama yeteneği, hız, dikkat atık sabit bilgiden çok daha önemli.

Ben orman okulun programlarımda bundan çok daha fazla nitelikleri kazandığım için sınavlarda da başarılı oluyorum.

YAPTIKLARIMIZ

KOPMOST EKİBİ

PİYANO TUTKUSU

BOSTAN ÇALIŞMASI

AKADEMİK BAŞARIDAN ÇOK DAHA FAZLASI VAR BURADA

OKULİSTİK SINAVLARI

Okulumuzda akademik başarıyı ölçmek için tüm Türkiye’nin katıldığı Okulistik Sınavları bizim okulumuzda da her ay yapılıyor. Hatta Süreç Değerlendirme testleri bile Okulistik Deneme sınavları üzerinden yapılıyor. 15 günde bir tüm derslerdeki genel durumumuz, ayda birde Türkiye’deki yaklaşık 16.000 kişi arasındaki yerimiz objektif olarak görme şansına sahip oluyoruz. Ve eksikliklerimizi bire bir öğretmenlerimizle tamamlıyoruz.

YABANCI DİL

Okulumuzda İngilizce ve Almanca olarak iki yabancı dil öğreniyoruz. Okulda yabancı dil sınıfımızda var. Bazen projeksiyondan görsel ve işitsel çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Orada sadece İngilizce konuşuyoruz. Birde yemekhanede sadece İngilizce konuyoruz. Birde ekoloji öğretmenimiz Emre öğretmen ve 3. sınıf öğretmenimiz Emre öğretmen ile teneffüslerde İngilizce konuşuyoruz.   Biz İngilizceyi seviyorum ama ne yapalım.

ETÜT ÇALIŞMALARI

Haftanın 3 günü son saatlerde Etüt çalışması gerçekleştiriyoruz. Tüm öğretmenlerimiz toplanıyor ve çözemediğimiz soruları birlikte birebir çözüyoruz. Biz çözemediğimiz hiç bir sorunun peşini bırakmıyoruz. Biliyoruz ki başarı ayrıntılarda gizlidir. Zaten ödevlerimiz günlük olarak kontrol ediliyor. Çözemediğimiz sorular kırmızı kalemle işaretli. Kitaplarımıza kim bakarsa baksın nasıl keyifli ders çalıştığımızı anlayabilir.

KAMP ETKİNLİKLERİ

Okulumuzun periyodik olarak düzenlediği KAMP etkinliklerine katılıyoruz.  Disiplin, paylaşma, ekip çalışması, el becerisini genelde kamplarda öğreniyoruz. Bazen ders çalışma kampları bazende Doğa ve İngilizce kampları düzenliyoruz. Bizim için kendi ayakları üzerinde durabilen çocuklar diyorlar. Sanırım bu iyi bir şey. Zorluklarla mücadele etmeyi ve farklı bakabilmeyi burada öğrendik. Özgürlükçü ve demokratik bir ortamdayız.

FOTOĞRAFLARIMIZ

MERAK ETTİKLERİNİZ

Kulüp Çalışmaları

Haftanın 2 günü okul çıkışlarında kendi isteğimizle seçtiğimiz kulüplerimiz var. Seçtik mi bir dönem devam etmek zorundayız. Ben bu dönem piyano, akıl oyunları, whusu ve satrancı seçtim.

K12 Okul Yönetim Sistemi

Okuldaki her kesin bir kullanıcı adı ve şifresi var. Derslerimiz, etkinliklerimiz, aktivitelerimiz, gezilerimiz her şey buradan takip ediliyor. Annelerimize bilgilendirme buradan gidiyor.  Sanırım bizim bilgisayar üzerindeki analizimizi de yapıyormuş.

Etüt Çalışmaları

Haftanın 3 günü son saatlerde Etüt çalışması gerçekleştiriyoruz. Tüm öğretmenlerimiz toplanıyor ve çözemediğimiz soruları birlikte birebir çözüyoruz. Biz çözemediğimiz hiç bir sorunun peşini bırakmıyoruz. Biliyoruz ki başarı ayrıntılarda gizlidir. Zaten ödevlerimiz günlük olarak kontrol ediliyor. Çözemediğimiz sorular kırmızı kalemle işaretli. Kitaplarımıza kim bakarsa baksın nasıl keyifli ders çalıştığımızı anlayabilir.

Proje Ekibi

Diğer sınıflardaki arkadaşlarımızla oluşturduğumuz proje ekibiyle periyodik toplantılar gerçekleştiriyoruz. Okulumuza büyük bir rüzgar tribünü yapmayı hedefliyoruz. En azından tükettiğimiz elektrik enerjisinin bir kısmını kendimiz üretmek istiyoruz. Ayda bir gerçekleştirdiğimiz Bilim Gününde yeni icat ve oluşturduğumuz deneyleri diğer arkadaşlarımıza anlatıyoruz.

Sportif Etkinlikler

Öğlen teneffüslerinde mutlaka basketbol ve voleybol oynuyoruz. Okul çıkışına hentbol. Yeni öğrendik ama çok eğlenceli. Haftanın bir günü iki saat spor salonunda kondisyon koordinasyon ve karete çalışıyoruz. Birde masa tenisi ve ayrılamadığımız patenlerimiz var.

Kamp Etkinlikler

Okulumuzun periyodik olarak düzenlediği KAMP etkinliklerine katılıyoruz. Bizim için kendi ayakları üzerinde durabilen çocuklar diyorlar. disiplin, paylaşma, ekip çalışması, el becerisi bizim için önemli.